Didim Gezilecek Yerler – Görülecek En Güzel 20 Nokta

Didim gezilecek yerler, tarihi ve doğal güzellikler bakımından Aydın ili ve Ege Bölgesi’nin en güzel ve zengin noktalarından bir tanesi. Civarda çok sayıda tarihi eser ve antik kent bulunuyor. Dolayısıyla kültür gezisi yapmak isteyenleri kendine hayran bırakan Didim, Altınkum plajları, Akbük Koyu gibi eşsiz koyları, masmavi denizi ve hareketli gece hayatı ile de dikkat çekiyor. ‘Tanrı Apollon’un evi’ olarak da adlandırılan bu cennetten köşe, yaz tatili önerilerinin en önemli rotalarından. ‘Peki Didim nerede, nereye bağlı, Didim’e nasıl gidilir, nereler gezilir, ne yapılır’ gibi konular hakkında bilgiler içeren gezi rehberi blog yazısına başlayalım.

didim gezilecek yerler altınkum

Didim gezilecek yerler – Altınkum Plajı gezi rehberi – Türkiye’de tatil yapılacak en güzel beldeler

Didim denilince akla gelen ilk yer Altınkum Plajı oluyor genelde. Buna rağmen yakınlarda bulunan harika koylar, adalar ve diğer plajlar da görülmeye ve keşfedilmeye değer. O yüzden buraya gelirseniz çok sayıda yer göreceğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca bölgedeki tarihi kalıntılar da burayı turizm merkezi yapan etmenlerden bir tanesi.

Didim Gezi Rehberi

Didim gezilecek yerler listesi ile Aydın’ın en güzel ilçeleri arasında gösteriliyor. Denize girilecek güzel koyları, altın renkli kumsalları, mavi bayrakları plajları ve tarihi antik kentleri ile Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden biri. Bunun yanında zengin konaklama seçenekleri, lezzetli Ege mutfağı yemekleri ve canlı gece hayatı ile Didim sizlere güzel bir tatil deneyimi sunuyor.

Aydın Didim Gezilecek Yerler

Eski adı Yenihisar olan Didim’de görülmesi gereken o kadar güzel yer var ki… En çok ilgiyi Altınkum Plajı, Akbük Koyu ve Didyma Antik Kenti görüyor. Yerli ve yabancı turistler buralara hayran kalarak ayrılıyor. Görülecek diğer noktaların konumu harita üzerinde biraz dağınık gibi dursa da özel aracınızla kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İster günü birlik gezin ister bir günden fazla kalın. Gezdiğinize değecek bir yer burası.

1- Altınkum Plajı

Turistlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan biri olan Altınkum Plajı eşsiz kumsalı dikkat çekiyor. Mavi bayraklı plajlarından biri olan Didim Altınkum Plajı, 2 kilometreden fazla uzunluğa sahip. Tertemiz denizinde yüzmek dışında kano, şnorkel ve dalış turlarına da katılabilirsiniz. Ayrıca uzun yürüyüş parkuru olması sebebiyle geceleri bu bölgede yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Plaj boyunca çok sayıda çay bahçesi, bar, restaurant, cafe ve gece kulübü bulunuyor. Yani denize girmek dışında vakit geçirebileceğiniz her şey burada mevcut. Burası ayrıca merkezi bir yer olduğu için oteller bölgesi olarak da adlandırılıyor. O yüzden konaklamak için buraya yakın otel veya pansiyon evleri tercih edebilirsiniz.

didim gezi rehber altınkum plajı

Didim gezi rehberi – Altınkum Plajı – Ege’de denize girilecek yerler, tertemiz sahiller – Aydın koyları

2- Didim Akbük Koyu

Türkiye’nin en güzel sahillerinden biri olan Didim Akbük gezilecek yerler nereler? Akbük Koyu, cennet gibi plajları ile gezginlerin mutlaka uğraması gereken bir destinasyon. Merkeze 23 kilometre uzaklıktaki Akbük muhteşem bir doğa harikası olarak dikkat çekiyor. Zaten bölgenin en meşhur yerlerinden biri.

Didim’de denize girilecek sakin yerler arasındaki Akbük Koyu yapılacak farklı aktiviteler ile keyifli vakit geçirmenizi vaat ediyor. Uçurtma sörfü, kano, rüzgar sörfü, tüplü dalış noktaları ile farklı deneyimler elde edebilirsiniz. Ayrıca Didim Akbük, elverişli hava durumu, kamu kamp alanları ile otel dışında konaklamak isteyenlerin tercih edebileceği seçeneklerden.

akbük koyu plajı

Akbük Koyu ve En İyi Plajı nerede, nasıl gidilir – Egede denize girilecek sakin yerler, temiz sahiller

3- Didyma Antik Kenti

Didim Apollon Tapınağı ve Medusa Başı ile meşhur gezilecek tarihi yerler arasındaki Didyma Antik Kenti şehir merkezine yakın bir konumda bulunuyor. Antik dönemde kehanet merkezi olan Dydima, sağlam ve hala ayakta olan sütunları ile görülmeye değer noktalardan bir tanesi. Efes Antik Kenti veya Hierapolis gibi popüler olmasa da yabancı turistlerin uğradığı duraklardan.

didim gezilecek yerler dydma antik kenti gezi rehberi

Didim gezilecek yerler – Didyma Antik Kenti gezi rehberi – Yunan mitolojisi Apollon Tapınağı Medusa başı

4- Apollon Tapınağı

Didyma Antik Kenti sınırları içerisinde bulunan Apollon Tapınağı bölgenin en önemli yapılarından biri. Çünkü Efes Artemis Tapınağı ve Yunan adalarından Sisam Adası’nda bulunan Heraion Tapınağı’ndan sonra dünyanın 3’üncü büyük antik tapınağı. Kehanet merkezi olan tapınak, Zeus’un oğlu güneş tanrısı Apollon’a adanmış. Buranın tarihinden bahseden ilk yazılı kaynak ise Heradot’tur.

Burada ayrıca Medusa Figürü’nü de görebilirsiniz. Antik Yunan ve Roma Dönemi’nden günümüze kadar gelen Apollon Tağınağı, müze kart ile girilebilen yerler arasında bulunuyor. Yılın her günü ziyaret edebilirsiniz.

didim gezilecek yerler apollon tapınağı

Didim gezilecek yerler listesi – Tarihi Güneş tanrısı Apollon Tapınağı gezi turu 

5- Saplı Ada

Didim Altınkum Plajı ve Akbük Koyu arasında bulunan Saplı Ada kıyı ile olan bağlantısı ise ilginç bir şekle sahip. Marmaris Kızkumu’nda olduğu gibi burada da su içinde yürüyebiliyorsunuz. Böylece adaya yüzmek yerine yürüyerek kolayca ulaşabiliyorsunuz. İlginç bir deneyim yaşamak isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken bir yer.

Adaya yürümek için deniz ayakkabısı giymenizi öneririm. Saplı Ada’da denize girebileceğiniz gibi gün batımı sırasında şahane fotoğraflar çekebilirsiniz. Adada ayrıca MÖ 6’ncı yüzyıla ait Hippedamos planlı yerleşime ait bazı kalıntılar bulmak mümkün.

saplı ada

Saplı Ada – Arabayla Ege kıyıları turu rotası – Yazın tatile nereye gidilir – Didim denizi nasıl soğuk mu?

6- Milet Antik Kenti (Miletos)

Filozoflar şehri olarak bilinen Milet Antik Kenti’nin tarihi arkeolojik kazılarla Cilalı Taş Devri’ne kadar uzandığı tespit edilmiş. Böylesine tarihe sahip olan Milet, zamanında Ege Bölgesi’nin en önemli liman kentiymiş. Ama Büyük Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlu topraklar sonucu ortaya çıkan delta ovasından dolayı zamanla iç tarafta kalmış.

Miletos Antik Kenti hakkında biraz daha bilgi vermek gerekirse sınırları içerisinde görmeniz gerekenlerden biri de Milet Müzesi. Miletos, Didyma ve Priene Antik Kentleri’nden çıkartılan Antik Yunan Dönemine ait heykeller, steller, sutünlar gibi eşsiz heykeltıraş eserleri ve kalıntılar sergileniyor. Kültür gezisi yapmak isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken Milet Müzesi’ne giriş ücreti 18 TL. Müze Kart ile ücretsiz.

milet antik kenti

Milet Antik Kenti hakkında bilgi – Miletos nerede – Didim tarihi yerler – Ege turu turistik mekanlar

7- Priene Antik Kenti

Aydın Didim gezilecek yerler listesindeki çok tarihi ve turistik bir kent olan Priene Antik Kenti aslında Söke ilçesine bağlı. Ama çok uzak bir noktada olmadığı için Miletos ile birlikte burayı da aynı gün ziyaret edebilirsiniz. Sarp kayaların kıyısı kurulmuş olan kent dev sutünları ve antik tiyatrosu ile dikkat çekiyor.

Priene Antik Kenti’ndeki tiyatro en iyi Hellenistik dönem örneği olarak gösteriliyor. Ayrıca kentin önemli yapılarından bir tanesi de mimarı Pytheos olan Athena Tapınağı. Pytheos dönemin en önemli mimarlarından biri olarak tanınıyor. Dünyanın 7 harikası arasında gösterilen Halikarnas Mozolesi’nin mimarı da yine Pytheos’dur. Halikarnas Mozolesi nerede diye soranlar için Bodrum şehrinde bulunuyor.

didim gezilecek yerler priene antik kenti

Aydın Didim gezilecek yerler – Priene Antik Kenti nasıl gidilir – Gezi Notları, Tatil Rehberi

8- Faustina Hamamı

Milet Antik Kenti sınırları içersinde bulunan Faustina Hamamı tarihi değeri yüksek bir yapı olarak gezginlerin ilgisini çekiyor. Hamam, Roma İmparatoru Marcus Avrelius tarafından eşi Faustina adına inşa edilmiş. Bazı dönemlerde onarım ve restorasyon çalışmaları ile günümüze kadar korunarak gelmiştir.

Didim gezilecek yerler listesindeki Faustina Hamamı kazılarında bulunan Nusa heykelleri İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor. Hamam havuzunun kenarında çeşme olarak kullanılan aslan heykelini ise Milet Müzesi’nde ziyaret edebilirsiniz.

9- Akvaryum Koyu ve Plajı

Türkiye’de tatil yapılacak yerler arasındaki Didim’de ne yapılır? Akvaryum Koyu’na giderek deniz ve güneşin keyfini yapmadan dönmeyin. Tekne ve günü birlik yat turlarının da uğrak duraklarından biri olan Akvaryum Koyu’nun ismi, denizinin tertemiz ve berrak olmasından alıyor.

Aydın’da denize girilecek yerlerden biri olan Akvaryum Koyu nerede? Didim Polis Moral Eğitim Merkezi yakınlarında yer alıyor. Buraya tekne turları ile gitmek daha kolay. Ama sanırım ilçe merkezinden kalkan minibüslerle de gelebiliyorsunuz. Çadırla kamp yapabileceğiniz gibi karavanınızı buraya çekerek geceyi burada geçirebilirsiniz.

didim gezi rehberi akvaryum koyu

Didim gezi rehberi – Akvaryum Koyu Tekne Turu – Egenin denize girilecek en güzel plajları ve koyları

10- Manastır Koyu ve Plajı

Didim koyları ve plajları arasında en güzel noktalardan biri de Manastır Koyu. İlçe merkezinin batısında bulunan Manastır Koyu, kalabalık plajlardan hoşlanmayanlar için ideal bir sahil. Ege’de denize girilecek sakin yerler arasındaki plaj huzur veren atmosferi ve tertemiz plajı ile görülmeye değer. Manastır Koyu gibi gidebileceğiniz diğer plajlar ise şunlar; Sağtur Plajı, Sarıkum, Arıtma Plajı ve Akkum.

manastır koyu

Manastır Koyu – Yaz tatili önerileri – Nereye gidilir – Didim plajları ve koyları tekne turu

11- Bafa Gölü Tabiat Parkı

Aydın ve Muğla il sınırları arasında yer alan Bafa Gölü Tabiat Parkı, doğa severler Didim gezilecek yerler listesinde olmalı. Bafa Gölü, arabayla Ege turu yapacakların kolayca gidebileceği bir doğa harikası. Çeşitli kuş türlerinin yaşadığı parkta, çam ve zeytin ağaçlarının güzel manzarası görmeye değer.

Bafa Gölü yol tarifi hakkında bilgi vermek gerekirse Didim merkez ilçeye yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Biyoçeşitlilik bakımından zengin bir yer olan bölgede restaurantlar, seyir terasları, otel ve pansiyonlar da mevcut. Gelmişken Kapıkırı Köyü’ne uğrayın derim.

bafa gölü tabiat parkı

Bafa Gölü Tabiat Parkı – Aydın Ege Bölgesi tarihi ve doğal güzellikleri – Kültür turizmi

12- Herakleia Antik Kenti

Aydın Didim gezilecek yerler arasında tarihi öneme sahip Herakleia Antik Kenti, Bafa Gölü Tabiat Parkı Kapıkırı Köyü’nde bulunuyor. Kent, antik çağda Latmos Körfezi’nde bulunduğu için Latmos Antik Kenti olarak da anılıyor. Büyük Menderes Nehri’nin taşıdığı alüvyonlu topraklar neticesinde körfez kapanarak göl oluşmuş. Böylece kent önemini yavaş yavaş kaybetmiş.

Hippodamos şehir planına göre dizayn edilen kentte Hellenistik dönemden kalma kalıntıları görebilirsiniz. Persler, İskender İmparatorluğu, Seleukoslar gibi çeşitli uygarlıkların egemenliği altına giren tarihi kent, önemini yitirdikten son olarak Hristiyan keşişlerin gizlendikleri yer olmuş. Beşparmak Dağları’nın eteklerinde kurulan kentin en önemli eserleri Athena Tapınağı ve Büyük Agora oalrak dikkat çekiyor.

didim gezilecek yerler herakleia antik kenti gezi rehberi

Aydın Didim gezilecek yerler – Bafa Herakleia Antik Kenti nerede – Tarihi gezi rehberi & Blog notları

13- Myus Antik Kenti

Didim gezi rehberi ve seyahat notları yazısındaki tarihi eserlerden biri de Myus Antik Kenti’dir. Aslında Söke ilçesine bağlı olan kent Bafa Gölü’nün kuzeyinde ve Azap Gölü’nün batısında yer alıyor. Yani biraz uzak konumda olduğu için vakti bol ve arabayla Ege Bölgesi tatil turu yapanların rotalarına eklemesi gereken bir destinasyon.

Burada arkaik döneme ait sur duvarları ve tarihi Bizans Kalesi gibi yapıları görebilirsiniz. Ayrıca beyaz mermerden yapılmış Dionysos Tapınağı ait kalıntılar da görmeye değer. Ayrıca burada Ege’nin harika doğası ile huzur bulabilirsiniz.

14- Eski Doğanbey Köyü

Eski Doğanbey Köyü nerede? Aydın ilinin Söke ilçesine bağlı olsa da Didim gezilecek yerler listesinde bulunması gereken bir köy burası. Neden mi? Eski Doğanbey Köyü Türk ve Rum mimarisinin izlerini taşıyan taş evlere sahip eşsiz bir yerleşim yeri. İlkbaharda gezilecek yerler listesinde de değerlendirilebilecek köy, yemyeşil doğası ise huzurlu bir yer.

Önceden Rum köyü olan Doğanbey Köyü’ne, mübadeleden sonra Türkler yerleştirilmiş. Köy sit alanı olduğundan taş evlere çivi bile çakılmamış neredeyse. Köy ayrıca Dilek Yarımadası Milli Parkı’nın sınırları içerisinde kalıyor. Rengarenk çiçekleri, harika doğası, yürüyüş parkurları, leziz Ege mutfağı yemekleri ve bisiklet turları ile köyde yok yok.

eski doğanbey köyü

Eski Doğanbey Köyü – Tarihi mekanlar – Dilek Yarımadası Milli Parkı – Kültür turizmi gezisi

15- İlyas Bey Külliyesi

Didim Milet Antik Kenti sınırları içerisinde kalan İlyas Bey Külliyesi bölgedeki önemli tarihi ve turistik yerler arasında gösteriliyor. Geçmişi 1404 yılına kadar uzanan külliye, Menteşeoğulları’ndan İlyas Bey tarafından inşa edilmiş. Hem Anadolu Türk tarihi hem de İslam tarihi açısından da önemli bir yere sahip külliye ve caminin yapımından Milet kentine ait beyaz mermerler kullanılmış.

Giriş ücreti bulunmayan İlyas Bey Külliyesi ve Camii bölgesinde, Orta Çağ ve Bizans Dönemlerine ait kalıntılar da bulunuyor. Külliye medrese, hamam, imaret gibi bölümlerden oluşuyor. Geçmişe ışık tutan değerli bir yapı olan külliye çevresindeki asırlık menengiç ağaçları da ortamı güzelleştiriyor.

16- Dilek Yarımadası Milli Parkı

Cennetin yansıması olaran nitelendiren Dilek Yarımadası Milli Parkı, Büyük Menderes Deltası ile birlikte eşsiz bir coğrafi güzelliğe sahip bir bölge. Birçok hayvana ve bitkiye ev sahipliği yapan Dilek Yarımadası Milli Parkı’nda özellikle akdeniz foku gibi nesli tehlikede olan canlıların üreme alanı. Ege kıyıları gezilecek yerler arasında bulunan bu doğal güzellik Didim Söke karayolu arasında bulunuyor. Milli parka iki farklı noktadan giriş yapılıyor. Birincisi Kuşadası Güzelçamlı Mahallesi tarafından, diğeri ise Söke ilçesinden.

didim gezilecek yerler dilek yarımadası gezi rehberi

Aydın Didim gezilecek yerler ve koyları – Büyük Menderes Deltası ve Dilek Yarımadası Milli Parkı – Gezi Rehberi

Yüzlerce kuş türü, onlarca sürüngen, memeli ve deniz canlılarının yaşadığı milli parka çeşit çeşit bitki türleri de bulunuyor. Avrupa’da çok nadir görülen bazı hayvanlara burada rastlayabilirsiniz. Yaban domuzu, çakal, at, alageyik, sırtlan gibi günlük hayatta göremediğimiz canlıları burada gözlemleme fırsatı bulunuyor.

Ayrıca seyir terasları ile efsane Ege Denizi manzarasına karşı bol bol fotoğraf çekinebilirsiniz. Yunan Adaları’ndan Samos Adası, Olukdere Kanyonu, Dilek Dağı ve Kuşadası gibi yerlerin manzaraları rahatlıkla seyredebilirsiniz. Ayrıca çeşitli aktiviteler ile tatilinizi daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Olta balıkçılığı, bisiklet turu, piknik, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, ATV safari, yaban hayatı gözlemleme, kuş gözlemciliği ve yüzme gibi aktiviteler yerli ve yabancı turistin gözdesi. Dilek Yarımadası kamp alanı, geceyi burada geçirmenize imkan tanıyor.

17- Tavşanburnu Tabiat Parkı

Denize sıfır bir konumda bulunan Tavşanburnu Tabiat Parkı, doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenlerin Ege kıyıları tatil rotalarında olması gereken bir destinasyon. En güzel Didim kıyıları arasında gösterilen tabiat parkı merkez ilçeye 6,5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Giriş ücreti olmayan park, şehir stresinden ve gürültüsünden dolayı kaçamak yapacaklar için ideal bir seçenek. İzmir’e yakın hafta sonu gidilebilecek yerler arasında da değerlendirilebilir.

Tavşanburnu Tabiat Parkı kamp alanı ile çadır kurmak isteyen gezginlerin de tercih edebileceği bir mekan. Ayrıca çok güvenli. Burada 24 saat güvenlik görevlileri nöbet tutuyor. Elektrik hizmetleri, duş, tuvalet, kafeterya, market gibi olanakları ile güzel bir yer. Yapılacak diğer aktiviteler ile tatilinize keyif katabilirsiniz.

18- Didim Marina

Didim Merkez gezilecek yerler arasındaki bir diğer nokta ise marina. Türkiye’nin en büyük marinalarından biri olduğu için çeşit çeşit yatlar buraya demir atıyor. D-Marin olarak da bilinen marina Dünyanın en büyük ve en modern yat limanlarından biri. Marina çevresindeki restoranlar ve kafelerde Didim koyları manzarası eşliğinde bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Ayrıca gün batımını izlemeye buraya gelebilirsiniz.

didim marina gezilecek yerler

Didim Marina nerede – Merkez gezilecek yerler ve koyları 

19- Büyük Menderes Dalyanları

Kara mı yoksa deniz mi ayırt edilemeyen bir nokta olan Büyük Menderes Dalyanları yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Çünkü kara ve deniz aynı seviyede. Didim plajları Akköy mevkiinde bulunan Büyük Menderes Dalyanları’nda şanlıysanız flamingo gibi kuş türlerini görebilirsiniz. Bol bol fotoğraf çekebileceğiniz bu ilginç coğrafyada ayrıca gün doğumunu da seyredebilirsiniz.

20- Aydın Didim Çevresinde Gezilecek Yakın Yerler

Aslında Didim gezi rehberi blog yazısında görülecek yerler listesi uzayıp gidiyor. Çünkü cennet gibi bir yer burası. Son olarak çevrede bulunan Ege bölgesinin tarihi ve doğal güzelliklere sahip birkaç noktasını belirterek Didim gezilecek yerler listesini bitiriyorum.

 • 1- Efes Antik Kenti: 92 km uzaklıkta.
 • 2- Şirince Köyü: 100 kilometre mesafede.
 • 3- Kuşadası gezilecek yerler: 75 kilometre uzaklıkta.
 • 4- Ören: 113 km.
 • 5- Bodrum: 114 Km. Bu arada Bodrum’u da arabayla Ege turu tatil rotanıza eklerseniz Mazı Köyü‘nü de aklınızın bir ucunda bulundurun derim.

Didim Gece Hayatı İçin Gezilecek Yerler

Türkiye’de gece hayatı hareketli olan tatil yerleri arasında Didim üst sıralarda geliyor. Didim gece kulüpleri, türkü barları, canlı müzik mekanları, kaliteli restaurant ve cafeleri ile güneş battıktan sonra bile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Didim’de nerede ne yemek yenir diye soranlar için özellikle Altınkum bölgesinde hareketlilik daha fazla oluyor.

Didim gece hayatı için tercih edebileceğiniz başlıca mekanlar ise şunlar;

 • Medusa Club
 • Tren Beach Club
 • Sensation Disco & Beach Club
 • Temmuz Bar
 • Swan Bar
 • Pasaj Shot Bar
 • Eflatun Bar
 • Ege Bar
didim gece hayatı gezi rehberi

Didim gece hayatı mekanları, kulüpler, barlar – Nerede yemek yenir, nereye gidilir – Gezi rehberi

Nerede Kalınır

Yazın gezilecek yerler arasındaki Didim’de nerede kalınır? Denize sıfır otelleri, pansiyon evleri, apartları ve Akbük kamp alanları ile Didim Altınkum, gezilecek yerler listesi gibi konaklama bakımından da zengin içeriğe sahip. Denize sıfır otellerde kalabileceğiniz gibi ucuz yollu aile pansiyon evlerini de tercih edebilirsiniz. Yani her bütçeye göre uygun konaklama tesisi bulunuyor. Otel rezervasyonu yaparken hotelscombined sitesini kullanmanızı öneririm. Kullanıcı yorumları ve puanları ile birlikte kaliteli, temiz ve güvenli tesisleri kolayca bulabilirsiniz.

Online otel rezervasyon siteleri yazısını okuyarak ucuza konaklama yöntemleri hakkında ipuçları ve tüyoları öğrenebilirsiniz. Ayrıca tatiliniz için Didim kiralık ev tutmak isterseniz Airbnb nedir yazısını okumanızı öneririm. Başlıca otel önerilerini sizin için aşağıya bırakıyorum;

Didim Nerede Nasıl Gidilir, Nereye Bağlı

Didim gezilecek yerler nerede, nereye bağlı, nerenin ilçesi, hangi şehirde soruları çok merak ediliyor. Ege Bölgesi’nde Aydın’ın 17 ilçesinden biridir. Bodrum ve Kuşadası arasında desek yanlış olmaz. Aydın Şehir Merkezi’ne 98, Kuşadası’na 75 ve Muğla’nın ilçesi Bodrum’a 114 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

didim gezilecek yerler haritası

Aydın Didim gezilecek yerler haritası – Plajları ve koyları nerede nasıl gidilir – Ege kıyıları tatil turu rotası ve kamp yerleri

Didim’e nasıl gidilir? Ulaşım çok kolay. Coğrafi konumu sebebiyle ister arabayla Ege turu yaparak, ister otostop çekerek, ister şehirler arası otobüs kullanarak, isterseniz de uçakla buraya rahatlıkla gelebilirsiniz. Uçakla gelecekler için en yakın havalimanı Bodrum Milas Havaalanı’dır.

Havayolunu tercih edecekler için birkaç hatırlatma yapayım. Seyahat masrafları azaltmak için ucuz uçak bileti siteleri ve en ucuz uçak bileti nasıl bulunur yazılarını okuyunuz. Ayrıca gezi arkadaşı olacak, tatillerinizi kolaylaştıracak en iyi seyahat uygulamaları yazısına da bir göz atın derim. Alternatif rota olarak Çeşme, Denizli, Gökova Körfezi, Marmaris Turunç Koyu ve Datça gezilecek yerler yazılarına da bir bakmalısınız.

Son Olarak Didim Gezilecek Yerler

Aydın Didim gezilecek yerler, plajları, koyları, tarihi kentleri, doğal güzellikler ve gece hayatı hakkında bilgiler içeren bu gezi rehberi blog yazısında anlatacaklarım bu kadar. Umarım faydalı bir tatil ve seyahat yazısı olmuştur. Sormak, katkıda bulunmak ve paylaşmak istedikleriniz varsa ise aşağıdan yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdiden keyifli tatiller dilerim.

Cevapla