Hong Kong Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi

Hong Kong gezilecek yerler bakımından Uzakdoğu Asya turu sırasında uğrayabileceğiniz keyifli destinasyonlarından bir tanesi. Çünkü zamanında İngiliz sömürgesi altında kaldığı için Batı ile Doğu kültürünün birlikte yaşandığı bir şehir. Çok kültürlü yapısının yanında modern çağın ötesinde olan şehir ekonomik anlamda da çok zengin. Dolayısıyla Asya’ya seyahat ediyorsanız uğramanız gereken destinasyonlar arasında yerini alıyor. Peki Hong Kong nerede, hangi ülkede, nasıl gidilir, nerede kalınır gibi konuları merak ediyorsanız bütün bilgiler bu gezi rehberi yazısında.

Hong Kong gezilecek yerler turu Gezi rehberi Şehir manzarası

Hong Kong gezilecek yerler turu & Gezi rehberi – Muhteşem şehir manzarası

Hong Kong Gezilecek Yerler & Gezi Rehberi

Burası farklı kültürlerin ve çok sayıdaki yabancı çalışanın uyumlu bir şekilde birlikte yaşadığı bir yer. Yüksek yaşam standartlarına sahip olan kent dünyanın en pahalı şehirlerinden.

Bunu gezerken zaten aldığınız suya bile ödediğiniz miktardan fark edeceksiniz. Bir ülkemizin döviz kuru eklenince sanki dünyanın parasını veriyormuş gibi hissediyor insan.

Yine de her şeyiyle keyifli tatil noktalarından biri. Özellikle eşsiz şehir manzarası insanı büyülüyor adeta.

Hong Kong Tarihi Hakkında Kısa Bilgiler

Güneydoğu Asya’nın en çok turist ağırlayan noktalarından Hong Kong’un tarihi oldukça ilginç. Britanyalılar’ın Çin pazarına açılmak için Hong Kong üzerinden Hint afyon ticareti başlatmasıyla olaylar gelişmiş.

Hatta bunun savaşı bile yaşanmış. 1839-1842 yılları arasında Birinci Afyon, 1856-1860 yıllarında ise İkinci Afyon Savaşı meydana gelmiş. Bu savaşlarda yenilen Çin İngilizler’e Hong Kong Adası ie Kowloon Yarımadası’nı vermek zorunda kaldı.

1 Temmuz 1997’de ise şehir tekrar Çinliler’e devredildi. Fakat bu sefer özerk olarak siyasi yapıya sahip oldu. Şehrin resmi adı Hong Kong Özel İdari Bölgesi olarak geçiyor.

Özerk yapıya sahip olmasından dolayı buraya Türk vatandaşları vize almadan seyahat edebiliyorlar. Vizesiz ülkeler arasındaki bu şehir devletinde 90 güne kadar kalabilirsiniz. Bu tüm pasaport çeşitleri için geçerlidir.

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur adlı yazıyı okuyarak Uzakdoğu Asya ülkelerine daha ucuza uçmanın yollarını öğrenebilirsiniz.

Hong Kong Gezilecek Yerler Listesi

Hong Kong turu sırasında şehirdeki çok sayıdaki yüksek binalar dikkat çekecektir muhtemelen. Zaten dünyanın en fazla gökdelenin bulunduğu şehir unvanını taşıyor. Örneğin kentte sadece 150 metreden yüksek tam 355 tane gökdelen bulunuyor.

Gezip yeni yerler görmenin yanı sıra burası eğlence anlayışıyla da turistlere güzel vakit geçirmeyi vaat ediyor. Örneğin eğlenmek için buradaki Disneyland’i yılda milyonlarca insan ziyaret ediyor.

Alışveriş tutkunuysanız Hong Kong beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak. Gerek lüks alışveriş merkezleri gerekse gece pazarlarında elektronikten tekstile aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz. Fakat diğer Asya ülkelerine kıyasla pahalı. Neyse lafı çok fazla uzatmadan Hong Kong gezilecek yerler listesine geçelim.

1- Victoria Peak (Victoria Zirvesi)

Hong Kong denilince muhtemelen kafanızda o muhteşem şehir manzarası canlanıyordur. Çünkü hem internette hem de Instagram’da oldukça fenomen bir manzara. İşte bu muhteşem görsel şöleni izlemek için Victoria Peak’e çıkmanız gerekiyor.

360 derece panoramik seyir terası deniz seviyesinden 428 metre yükseklikte bulunuyor. Terasın adı da buradan geliyor; Sky Terrace 428. Giriş ücreti ise 52 HK Doları. Ayrıca şu siteden güncel fiyatları takip edebilirsiniz.

Victoria Peak Güneydoğu Asya gezisi

Victoria Peak – Güneydoğu Asya gezisi

Hong Kong Adası Victoria Peak nerede, nasıl gidilir? Şehrin en popüler noktası olan Victoria Zirvesi’ne tramvay veya otobüsle olmak üzere 2 şekilde çıkabilirsiniz.

Dünyanın en eski tramvaylarından biri olan tramvayla çıkmak isterseniz tek yön HK$ 37, gidiş gönüş ise HK$ 52’dir. Eğer otobüsle gelmek isterseniz ise tek yön HK$ 10,30 ödemeniz gerekiyor. Otobüsün hat numarısı 15 olup, Central Pier 5 adlı duraktan kalkıyor.

2- Tian Tan Buddha (The Big Buddha)

Şehrin kutsal noktalarından biri olan 34 metre yüksekliğindeki Tian Tan Buddha Heykeli refahı ve barışı temsil ediyor. Heykelin özellikleri arasında dünyanın en yüksek oturan Buddha heykeli olması.

Tian Tan Buddha The Big Buddha Lantau Island

Tian Tan Buddha (The Big Buddha) – Lantau Island

1990-1993 yıllarında yapılan heykel Muk Yue Dağı’nın zirvesinde yer alıyor. Lantau Adası üzerinde bulunan destinasyon oldukça turistik.

The Big Buddha heykeline çıkmak için farklı ulaşım seçenekleri mevcut. Otobüs, MRT veya Ngong Ping Cable Car (teleferik) gibi opsiyonları değerlendirebilirsiniz. Kendi imkanlarınızla gidebileceğiniz gibi GetYourGuide sitesinden ayrıca tur bileti satın alabilirsiniz.

3- Ocean Park

Ocean Park özellikle çocuklu ailelerin gidebileceği eğlence parklarından bir tanesi. Waterfronts ve Summit olarak 2 kısımdan oluşan parkta konaklama, yeme-içme gibi imkanları da bulmak mümkün.

1977 yılında hizmete açılan Ocean Park’ta yer alan devasa akvaryumda sualtı canlılarını gözlemleyebilirsiniz. 400’ten fazla balık türüne ev sahipliği yapması burayı cazip kılan şeylerin başında geliyor.

Ocean Park gezilecek yerler Hong Kong da ne yapılır

Ocean Park – Gezilecek yerler Hong Kong da ne yapılır

Hong Kong gezilecek yerler listesindeki Ocean Oark ayrıca sevimli pandalara da ev sahipliği yapıyor. Bunun yanında eğlence alanlarında trene binebilir, teleferikle muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

4- Yick Fat Building

Yick Fat Building benim şehirde gördüğün en ilginç yerlerden biri oldu. Burası modern yapısıyla tanınan Hong Kong’un öteki yüzü. Çünkü bu bina oldukça eski görünümlü ama bir o kadar da göze hoş geliyor.

Özellikle son yıllarda çok ziyaret edilmeye başlanmış. Instagramlık fotoğraf çekmek için güzel bir yer diyebilirim.

Yick Fat Building

Yick Fat Building

Yick Fat Building, şehrin Merkezi İş Bölgesi’nin hemen doğusunda yer almaktadır. Şehrin ilginç noktalarından Yick Fat Building’e ulaşmak için metro kullanabilirsiniz. Tai Koo Metro İstasyonu’na çok yakın konumda bulunuyor.

Hong Kong’a en ucuz nasıl gidilir? Bunun için En Ucuz Uçak Bileti Siteleri yazısını okumanızı tavsiye ederim.

5- Tsim Sha Tsui – Hong Kong Gezilecek Yerler

Tsim Sha Tsui, şehrin en hareketli bölgelerinden biri. Rengarenk görüntüsüyle ve hareketli atmosferi ile Hong Kong gece hayatı için bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Tsim Sha Tsui nerede Hong Kong gezi rehberi blog

Tsim Sha Tsui nerede – Hong Kong gezi rehberi blog

Fakat burayı çekici kılan asıl şey deniz kıyısındaki muhteşem manzara. Kowloon’un güney ucundaki Tsim Sha Tsui’da görmeniz gereken en önemli şey sahil yolundaki Stars of Avenue’dur. Burada Jackie Chan gibi ünlü sinema oyuncularının heykelleri, el izleri falan bulunuyor.

Bölgede ayrıca çok sayıda restaurant, alışveriş merkezi, rezidans gibi lüks binalar bulunuyor. Bunun yanında bazı müzeleri de burada ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca insanların dinlenebileceği yeşil alanlar ve parklar da bu bölgede mevcut.

6- Avenue of Stars

Hong Kong gezi rehberi yazısında bahsetmek istediğim tatil noktalarından biri de Stars of Avenue. Türkçe’ye ‘Yıldızların Caddesi’ olarak çevrilen yerde ünlü sinema oyuncularının heykelleri, el ve ayak izleri sergileniyor.

Sahil şeridinde bulunan Avenue of Stars’da en çok dikkat çeken heykel Bruce Lee ve Jackie Chan’e ait olan heykeller. Buraya giriş ücreti bulunmuyor. ‘Avenue of Stars’a gelirseniz kordon boyunca yürüyüş yapıp deniz manzarasına karşı oturarak deniz havası alabilirsiniz.

Avenur of Starts Bruce Lee Heykeli

Avenur of Stars Bruce Lee Heykeli

7- Disneyland Hong Kong – Gezilecek Yerler

Disneyland şehirdeki en meşhur eğlence alanlarından bir tanesi. 2005’te kapılarını konuklarına açan Disneyland Batı tarzı eğlence anlayışına sahip.

Disneyland, farklı ve ilginç oyun alanlarıyla çocuklu ailelerin uğramasını gereken yerlerden. Ama yetişkinler için de birşeyler var. Amacınız eğlenmek ise Disneyland’e yarım gününüzü ayırın derim.

Hong Kong Disneyland nerede, nasıl gidilir? Lantau Adası üzerinde yer alan Disneyland’e 20 dakikalık tren yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Sabah saat 10 buçuktan akşam 8 buçuğa kadar açık.

Disneyland Hong Kong gezilecek en güzel yerler

Disneyland – Hong Kong gezilecek en güzel yerler

8- Temple Street Night Market

Kışın gezilecek ülkeler ve yerler arasındaki Hong Kong alışveriş severler için cennet gibi bir yer. Özellikle sokak gece pazarlarında elektronikten giyime, hediyelik süs eşyalarından gıda ürünlerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Buralarda oldukça otantik ürünleri anı olsun diye satın alabilirsiniz.

Şehirdeki en işlek gece pazarlarından biri ise Temple Street Night Market. Kowloon Yarımadası üzerinde bulunan bu gece pazarı akşamları cıvıl cıvıl oluyor.

Hong Kong gece hayatı Alışveriş Tempe Street Night Market

Hong Kong gece hayatı & Alışveriş – Tempe Street Night Market

Jordan ve Yau Ma Tei bölgelerinde bulunan Temple Street turistlerin rağbet gösterdiği noktalarından bir tanesi. Sadece alışveriş için değil Uzakdoğu Asya mutfağı ve yemek kültürünü deneyimlemek için buraya gelip sokak lezzetlerini tadabilirsiniz.

9- Ladies Market (Tung Choi Street)

Hong Kong gezilecek yerler listesindeki diğer alışveriş mekanı ise Ladies Market’tir. Türkçe’ye ‘Kadınlar Pazarı’ olarak çevirebiliriz.

Kadınlara özel ürünlerin satıldığı pazarda kozmetik ürünleri, çanta, iç çamaşırı, takı, yöresel eşyalar gibi şeyler bulunuyor. Erkeklere göre ürünler de yok değil.

Ladies Market, Tung Choi Caddesi’nde yer alıyor. Ayrıca alışverişin yanı sıra bu cadde civarındaki Hong Kong gece hayatı için takılabileceğiniz publara da uğrayabilirsiniz.

En İyi Seyahat Uygulamaları yazısını okuyarak kendinize yol arkadaşı bulabilirsiniz.

10- Man Mo Tapınağı

Man Mo Tapınağı, dış işlerinde Çin’e bağlı özel idare bölgesi olan bu muhteşem kentin en eski ibadet yerlerinden biri. Taoizm’e inananlar için önemli bir kutsal mekan burası.

İnşası 1847’de tamamlanan tapınağın edebiyat (man) ve savaş (mo) tanrılarına adanmış. Zaman zaman tahkim mahkemesi olarak kullanılmış. Çünkü Çin hükümeti ile sömürgeciler arasında çıkan anlaşmazlıkları çözmek için mahkemeler kuruluyormuş.

Man Mo Temple Tapınak

Man Mo Temple (Tapınak)

11- Hong Kong Park – Gezilecek Yerler

Gezi rehberi yazısında olması gereken turistik destinasyonlardan biri de Hong Kong Park. Şehir çok sayıda gökdelene ev sahipliği yapsa da insanların temiz hava alabileceği yeşil alanlar da mevcut. Bunlardan birisi de bu muhteşem park.

Huzurlu atmosferiyle burada oturup şehir stresini bir nebze atabilirsiniz. Ya da şehri gezerken burada kısa mola verebilirsiniz. Ayrıca park sınırlarında yer alan kuş gözlem evine de uğrayabilirsiniz.

Hong Kong Park Gezilecek Yerler Gezi Rehberi

Hong Kong Park – Gezilecek Yerler Gezi Rehberi

Park oldukça yeşil alanlardan oluşuyor. Buna göletler ve yürüyüş parkurları eşlik ediyor. Nilüfer çiçekleri parkı ayrıca güzelleştiriyor. Göletlerdeki kaplumbağalar ise zaman zaman ilginç görüntüler oluşturuyor.

12- Kowloon Park

Hong Kong gezilecek yerler listesindeki Kowloon Park, Tsim Sha Tsui’nun merkezinde bulunuyor. Hem yerel halkın hem de turistlerin uğrak durakları arasında.

Kowloon Park

Kowloon Park – Hong Kong gezilecek yerler & gezi rehberi

13,5 hektarlık alandan oluşan park bünyesinde çocuklar için oyun alanı, yüzme havuzu, Çin Bahçesi, göletler, oturma alanları bulunuyor. Göletlerdeki flamingolar ise en çok dikkat çeken şeylerden.

Nathan Road’un hemen kıyısında konumlanan Kowloon Park zamanında İngiliz ordusunun alay komutanlığına aitmiş. Daha sonra Çin kültürüne uygun şekilde dizayn edilerek parka dönüştürülmüş. Dolayısıyla mutlaka görülmesi gereken noktalardan.

13- Nathan Road

Hong Kong turu yapacaksan yolunuz Nathan Road caddesinden mutlaka geçecektir. Kentin en işlek caddesi olan Nathan Street boyunca restoranlar, lüks alışveriş merkezleri, oteller, rezidanslar gibi işletmeler bulunuyor. İnsana New York City’deki Times Meydanı’nı andırıyor.

Özellikle akşamları rengarenk olan cadde Prince Edward ile Tsim Sha Tsui bölgelerini birbirine bağlıyor. Her daim hareketli olan bu caddenin uzunluğu ise 3,6 kilometre.

Nathan Road nerede Hong Kong turu gezilecek yerler

Nathan Road nerede – Hong Kong turu gezilecek yerler

Cadde üzerinde görülecek bazı yerler bulunuyor. Bunlardan bazıları ise şöyle: Kowloon Park, Kowloon Camisi ve İslam Merkezi, Hong Kong Uzay Müzesi vs.

Hong Kong gece hayatı için de cadde yakınlarındaki bar ve kulüpleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca konaklamak için Nathan Road yakınlarındanki otelleri tercih etmenizi öneririm.

14- Wong Tai Sin Tapınağı

Mistik bir havası olan Wong Tai Sin Tapınağı’nda dua eden her kişinin dileği veya duasının mutlaka yerine geleceğine inanılıyor. Dolayısıyla Wong Tai Sin Tapınağı’na gencinden yaşlısına, fakirinden zenginine her kesimden halk ziyarete geliyor.

Wong Tai Sin Temple

Wong Tai Sin Temple – Hong Kong gezilecek yerler

Wong Tai Sin Temple, birkaç bölümden oluşan bir tapınak kompleksi aslında. Kompleks Üç Azizler Odası, Konfüçyus Salonu, İyi Dilek Bahçesi gibi bazı bölümlerden oluşuyor.

Tapınağın en önemli özelliklerinden biri de Feng Shui felsefenin özelliklerini taşıyor. Dolayısıyla siz de Feng Shui’ye meraklıysanız burayı gelip görmelisiniz.

15- Lantau Adası

Hong Kong gezi rehberi yazısında bahsetmek istediğim son yer ise Lantau Adası (Lantau Island). Hong Kong Uluslararası Havaalanı’nın yanı başında bulunan Lantau görülmesi gereken doğal güzelliklere sahip.

El değmemiş yemyeşil ormanlar, tepeler, doğa yürüyüşü rotaları ve plajlar kaçamak yapmak isteyenleri ağırlıyor. Özellikle hafta sonları her kesimden insan buraya geliyor.

Lantau Island Tai O Güneydoğu Asya gezisi

Lantau Island – Tai O – Güneydoğu Asya gezisi11

Hong Kong’da denize girilir mi diye merak ediyorsanız rotanızı Lantau Adası’na çevirebilirsiniz. Tabi ki Tayland, Filipinler gibi ülkelerdeki gibi tropikal güzellikle plaj olmasa da serinlemek için burada yüzebilirsiniz. Cheung Sha Beach ve Pui O Plajı adadaki en popüler sahillerden.

Şehirdeki diğer popüler plajlardan bahsetmek gerekirse isimleri şöyle: Shek O Beach, Big Wave Bay, Repulse Bay Plajı.

Hong Kong Gece Hayatı – Gezilecek Yerler

Uzakdoğu Asya turu kapsamından uğrayabileceğiniz duraklarınından biri olan Hong Kong gece hayatı bakımından da zengin seçenekler sunuyor. Zaten Güneydoğu Asya ülkelerinde nereye giderseniz gidin geceleri hep hareketli geçiyor.

Fakat sorun şu ki şehir dünyanın en pahalı yerlerinden. Dolayısıyla bütçeniz kısıtlıysa burada eğlenmek biraz lüks kaçabilir. Ama marketlerde bira fiyatları ucuz. Buna karşın bir bara girdiğinizde bira fiyatlarının ortalama 6 Amerikan Doları’ndan başladığı göreceksiniz.

Volar Club Hong Kong gece hayatı

Volar Club – Hong Kong gece hayatı – Gezilecek yerler

Geceleri yapılacak şeylerden biri de sahil şeridinde yürüyüş yapmak. Burada deniz havası alırken karşınızdaki muhteşem manzarayı izleyebilirsiniz. Ayrıca denk gelirse Symphony of Lights adlı efsanevi ışık şovlarını da seyredebilirsiniz.

Gece kulüpleri ise özellikle cuma ve cumartesi günleri daha hareketli oluyor. Eğer dans edip eğlenmek isterseniz şehirdeki en popüler mekanları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Volar Club
 • CÉ LA VI Hong Kong
 • PLAY Club
 • Drop
 • OZONE at The Ritz-Carlton

Hong Kong Otelleri, Nerede Kalınır

Hong Kong konaklama açısından çok sayıda alternatife sahip. Terasında sonsuzluk havuzu bulunan oteller, lüks rezidanslar, orta halli oteller, ucuz hosteller gibi opsiyonları kendi bütçenize göre değerlendirebilirsiniz.

Konum olarak ise size tavsiyem özellikle Hong Kong Adası, Tsim Sha Tsui, Prince Edward bölgelerinde konaklamanız. Böylece çoğu yere yürüyerek ulaşma imkanı bulacaksınız.

Hotelscombined sitesindeki Hong Kong otel listesinde bu uygun fiyatlı tesisleri bulabilirsiniz. Bu arada yurtdışında konaklamak için Otel Rezervasyon Siteleri yazısında faydalı bilgileri bulacaksınız.

Ben burada Airbnb‘den bulduğum bir yerde konaklamıştım. Aslında konakladığım yer apartman dairesinin kapsül hostele çevrilmiş haliydi. Ama gayet konforluydu. Dolayısıyla otel araması yaparken Airbnb sitesini de mutlaka kullanın derim.

Eğer ücretsiz konaklamak isterseniz Couchsurfing adlı uygulamayı telefonunuza indirin derim. Böylece yerel halkın evine misafir olabilirsiniz. Ayrıca Asya kültürünü daha yakından gözlemlemiş olursunuz.

Şehirdeki başlıca güvenli ve konforlu oteller ise şöyle:

Ne Yenir?

Uzakdoğu Asya yemek kültürü denilince akla böcekler, yılan çorbaları gibi şeyler gelse de çok lezzetli ürünleri Hong Kong’da deneyebilirsiniz. Özellikle sokak lezzetleri hem ucuz hem de lezzetli.

Burası zamanında Büyük Britanya sömürgesinde kaldığı için hem de Doğu hem de Batı mutfağının tatlarını bir arada görmek mümkün. Dolayısıyla bu da bizlere farklı ve egzotik yemekleri deneme şansı veriyor.

Cheung Fun Asya mutfağı Çin yemekleri ne yenir

Cheung Fun – Asya mutfağı, Çin yemekleri – Ne yenir

Hong Kong gezilecek yerler listesini gördükten sonra deneyebileceğiniz başlıca yerel yiyecekler ise şöyle:

 • Cheung Fun
 • Yu Dan (Curry Fish Ball)
 • Çin Çileği
 • Sushi
 • Tropikal meyveler (Mango, durian, mangosteen, ananas vs)
 • Stinky Tofu
 • Wonton & Fish Ball Noodle Soup
 • Siu Mai

Hong Kong Nerede, Hangi Ülkede, Nereye Bağlı?

Uzakdoğu’nun yıldızı Hong Kong gezi rehberi yazısının sonlarına gelirken bu güzel şehir ‘nerede, hangi ülkeye bağlı’ konusundan bahsetmek istiyorum. Yazımın başında da belirttiğim gibi burası dış işlerinde Çin’e bağlı özerk bölge.

Güney Çin Denizi’ne kıyısı bulunan Hong Kong, ayrıca Çin’in Shenzen şehrine komşudur. Bölgedeki diğer özerk yapı olan Makao’ya da yakın konumda yer alıyor. Bu iki nokta arasında feribot ve otobüs seferleri bulunuyor. Bu arada Makao da Türkler’den vize istemeyen ülkeler arasında.

Hong Kong nerede, nasıl gidilir, hangi ülkede, gezilecek yerler Harita

Hong Kong nerede, nasıl gidilir, hangi ülkede, gezilecek yerler – Harita

Nasıl Gidilir?

Hong Kong’a nasıl gidilir? Türkiye’den yani İstanbul’dan Türk Hava Yolları’nın direkt uçuş seferleri bulunuyor. Aktarmasız olarak ulaşım yaklaşık 10 buçuk saat sürüyor.

Hong Kong Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için ise 2 katlı otobüslere binmeniz gerekiyor. A11 nolu otobüsün bilet fiyatı ise 40 HKD. Yolculuk yaklaşık 60-75 dakika civarı sürüyor.

Şehir içine gitmek için diğer alternatif ise trene binmek.  Tren bilet ücreti ise 115 HKD olup, sefer süresi 24 dakikadır.

Ne Zaman Gidilir?

Hong Kong, yazları çok sıcak olup, kış mevsiminde ise biraz serindir. Duruma göre kış aylarında bile bazen çok sıcak olup t-shirtle falan dolaşabiliyorsunuz.

Dolayısıyla ne zaman gidilir konusu tamamen size kalmış. Ne zaman fırsat bulursanız o zaman gönül rahatlığıysa buraya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hong Kong gezilecek yerler tatil turu veya sehayati için kaç gün kalınır diye sorarsanız 2-3 gün bence yetecektir. Ben ise burada 4 gece kalmıştım. Dolayısıyla bu süre bana fazlasıyla yetmişti.

Son Olarak Hong Kong Gezilecek Yerler

Hong Kong gezilecek yerler nereler, nerede şehir turu yapılır, nerenin başkenti, nasıl gidilir gibi konuları içeren bu gezi rehberi yazısının sonuna geldik. Umarım faydalı olmuştur.

Yukarıdaki listede değinmediğim birkaç yer daha var. Onların isimlerini de burada yazayım. Eğer vaktini olursa oraları da ziyaret edebilirsiniz: Lan Kwai Fong, Tarih Müzesi, Ngong Ping 360, Po Lin Manastırı, Madame Tussauds.

Son olarak Bir Acayip Gezi Instagram hesabını takip edip beni destekleyebilirsiniz. Hong Kong gezilecek yerler için tatil turu yapacaklara şimdiden keyifli tatiller dilerim.

Cevapla